4 zdrowe nawyki, które powinieneś wprowadzić w życie.

Codziennie wykonujemy dziesiątki czynności automatycznie, bez zastanowienia. Gdyby jednak skupić się na nich, a nawet wprowadzić jakieś zmiany? Zależy nam w końcu na naszym zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Jeśli Ty również chcesz zadbać o swoją codzienność- stosuj te 4 proste nawyki: 


Nie zapominaj o śniadaniu!

Często wybieramy 10 minut snu więcej, na rzecz przygotowania śniadania. Przecież to najważniejszy posiłek dnia, który ma nam dać energię na następnych kilka godzin. Warto więc zadbać o porządne śniadanie– efekty będą widoczne już tego samego dnia. Większa produktywność umysłowa, jak i większa energia ciała. No a do tego uśmiech- głodni raczej nie jesteśmy szczęśliwi. 

Jedzenie, śniadanie, stół, zdrowe, zielone, mleko, miód
https://pixabay.com/


Śpij zdrowo i z rozwagą.

Spróbuj w miarę możliwości chodzić spać o jednej porze. Tak samo ze wstawaniem. Niech sen trwa ok. 7 godzin, organizm szybko przyzwyczai się i będzie najbardziej produktywny przy zachowaniu takiej sekwencji. Z początku może nie być łatwo, warto jednak spróbować! 
 

Kobieta, Śpi, Dziewczyna, Sen, Sny, Twarz, Młoda Kobieta
https://pixabay.com/


Planuj, planuj i jeszcze raz planuj.

Pomoże to w organizacji czasu, nagle zyskasz dla siebie dodatkową godzinę w ciągu dnia. Oczywiście tylko konsekwentnie trzymając się planu. Metoda ta umożliwi wprowadzenie pozostałych nawyków i ułatwi Twój system pracy. 
 

Kalendarz, porządek obrad, terminarz, spotkanie, wydarzenie, ręce
https://pixabay.com/


Zadbaj o umysł i ciało.

Codziennie staraj się przebywać na dworze przez minimum pół godziny. Czy to w formie spaceru, czy większej aktywności fizycznej. Przepływ tlenu poprawi Twoją koncentrację, a wysiłek fizyczny podbije poziom endorfin.

Ludzie, przyjaciele, pary, park, spacer, mężczyzna, kobieta
https://pixabay.com/
Nie świruj 🙂 Skomentuj lub podziel się wiedzą z innymi. To dla nas ważne!
Podziel się ze swoimi znajomymi!