Najdroższa kawa świata. Przebiła cenę słynnych ziaren Kopi Luwak?

Najnowsze odkrycie w świecie kawoszy:

Przez ostatnie lata popularnym stało się twierdzenie, że najdroższą kawą świata jest Kopi Luwak, czyli produkowana z ziaren kawowca zjedzonych i wydalonych przez łaskuna muzanga. Jedni nie wyobrażają sobie picia napoju powstałego w taki sposób, a dla prawdziwych kawoszy to ogromny rarytas, za który są skłonni zapłacić, naprawdę spore sumy.

I tutaj mamy zaskakującą informację. Otóż cena kilograma tej oryginalnej kawy została pobita. Obecnie najdroższą kawą świata jest Black Ivory Coffee. Informacja ta jest popularna tylko wśród prawdziwych koneserów, wiec z pewnością ta ciekawostka zaskoczy nie jedną osobę.

https://pixabay.com/pl/photos/kawa-ziarna-kawy-puchar-171653/

A teraz coś więcej o Black Ivory Coffee:

Cały proces ma miejsce w północnej Tajlandii. Sposób jej produkcji jest zbliżony do kawy Kopi Luwak, tyle że w procesie obróbki biorą udział słonie azjatyckie. Oprócz liści kawowca żywią się one również ziarnami, które następnie oddają w surowym stanie. Przez ten skomplikowany i nietypowy proces, rocznie powstaje zaledwie kilkadziesiąt kilogramów kawy. Do produkcji jednego kilograma, słoń musi przyswoić aż 33 kg ziaren kawowca! Ciężko oszacować dokładne ilości, wszystko zależy od słoni, które nie są do końca świadomymi uczestnikami kawowego procesu.

https://pixabay.com/pl/photos/s%C5%82o%C5%84-indyjski-design-zwierz%C4%85t-2405757/

Wszystko w harmonii z naturą.

Słonie żyją w środowisku naturalnym, a zbieracze muszą podążać ich śladami, by zdobyć upragnione ziarna. Z całą tą wiedzą nie trudno się domyślić, dlaczego kilogram Black Ivory Coffe potrafi kosztować nawet 1100 dolarów!

Tajlandia

Całe przedsięwzięcie jest jednak warte swojej ceny, nie tylko ze względu na unikalny smak i aromat kawy, ale też z uwagi na proces produkcji. Jest on w pełni zgodny z naturą, a firma Black Ivory Coffee Company współpracuje z Azjatycką Fundacją Słoni, a 8% dochodów pochodzących ze sprzedaży kawy przekazuje, by wspomóc działalność fundacji. Możemy więc z czystym sumieniem i dumą kosztować tego specyfiku.

Nie świruj 🙂 Skomentuj lub podziel się wiedzą z innymi. To dla nas ważne!
Podziel się ze swoimi znajomymi!