Modele parasoli restauracyjnych z logo – jak podjąć decyzję, który zamówić

Próbujesz zamówić parasole restauracyjne, które mogłyby też posłużyć jako reklama Twojej firmy, ale nie wiesz jaki wybrać model? Przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje parasoli do ogródków restauracyjnych, piwnych i kawiarnianych. Dowiedz się czym się od siebie różnią.

Parasole restauracyjne i piwne – najpopularniejsze modele na rynku

Załóżmy, że wchodzi na stronę producenta parasoli restauracyjnych z nadrukiem reklamowym, takiego jak solidny, produkujący w UE, Schirmmacher https://schirmmacher.pl/. Co widzisz? Mnóstwo modeli do wyboru aż boli głowa. Kiedy bowiem zaczynasz głębiej wchodzić w temat okazuje się, że duże, reklamowe parasole dzielą się na wiele typów.

Choć w Sieci funkcjonują ich rozmaite nazwy, to wiedz, że parasole restauracyjne, parasole piwne, parasole gastronomiczne, parasole przeciwsłoneczne, a także parasole reklamowe duże, to wszystko określenia na właśnie parasole do ogródków, jakich szukasz.

Reklamowe parasole restauracyjne – popularna klasyfikacja:

  • małe parasole ogrodowe (cechy: średnica do 2,5 m; zastosowanie: mniejsze kawiarnie, sklepy, stoiska plażowe),
  • klasyczne, duże parasole reklamowe z centralnym masztem (cechy: średnica od 3 do 5,5 m; zastosowanie: ogródki piwne i restauracyjne),
  • mobilne, duże parasole przeciwsłoneczne dla firm (cechy: średnica do 4 m; zastosowanie: najczęściej imprezy reklamowe, festyny, eventy – czyli miejsca, gdzie zależy nam na tym, żeby bez problemu móc składać, rozkładać i transportować parasol piwny),
  • duże parasole restauracyjne z bocznym masztem (cechy: średnica do 4 m; zastosowanie: ogródki restauracji, kawiarni i pubów, gdzie jest sporo stolików i bardzo zależy Ci na tym, aby zmieścić ich sporo pod jednym parasolem).

Każdy z tych typów dużych parasoli przeciwsłonecznych może mieć kształt kwadratowy, heksagonalny i prostokątny. Pamiętaj, że te kwadratowe będzie można również ustawić obok siebie w jednym ciągu, skrywając kilka, nawet kilkanaście restauracyjnych stolików w cieniu.

Który system otwierania parasola piwnego będzie najlepszy?

Wiesz już, trochę o modelach parasoli restauracyjnych, ale równie ważne jak ich wielkość są systemy otwierania. Standardowo, każdy parasol piwny z nadrukiem logo firmy może być otwierany i zamykany na 5 sposobów:

  1. manualne (występuje tylko wśród małych parasoli przeciwsłonecznych),
  2. system dźwigni (dźwignia, czyli rączka, pozwala otworzyć lub zamknąć parasol poprzez przestawienie jej w góry lub w dół; jest łatwa w obsłudze i tania, ale sprawdza się tylko przy modelach mniejszych gabarytów)
  3. system na sznurek (trzeba wówczas zawinąć sznurek o odpowiedni haczyk, aby parasol restauracyjny się nie złożył; jest to łatwe w obsłudze i tanie rozwiązanie, ale przy naprawdę dużych parasolach przeciwsłonecznych wymaga nieco siły),
  4. system teleskopowy z dźwignią (jest na sprężynie; sprawia, że parasol restauracyjny można otworzyć całkowicie bezwysiłkowo, nawet jedną ręką),
  5. system teleskopowy z korbą do kręcenia (wystarczy zakręcić korbą, co jest bardzo wygodne i również nie trzeba tu żadnej siły).
Parasole-restauracyjne-reklamowe-duze-do-ogrodkow

Parasole restauracyjne z logo reklamowym – podsumowanie

Gdy już wybierzesz swój rodzaj przeciwsłonecznego parasola piwnego, pamiętaj, żeby dobrze zaplanować nadruk logotypu firmy. Najczęściej logo na parasolach reklamowych zostaje umieszczone na owiewce, czyli tym elemencie poszycia, który kończy kopułę parasola. Jeżeli jednak masz bardziej kreatywny pomysł i chcesz zwiększyć widoczność reklamy, to wielu producentów dużych parasoli gastronomicznych, takich jak m.in. wspomniany już Schirmmacher.pl, może wykonać dla Ciebie nadruk całopowierzchniowy dowolnej grafiki lub obrazka. W ten sposób parasol piwny będzie bardziej przykuwał wzrok. Szczególnie jeśli ustawiony jest wśród wysokich budynków, hoteli lub tarasów. Reklama będzie bowiem widoczna również z góry.

Nie świruj 🙂 Skomentuj lub podziel się wiedzą z innymi. To dla nas ważne!
Podziel się ze swoimi znajomymi!